piątek, 30 stycznia 2015

Tolerancja c.d.

Dzisiejszą grupę poprowadził Jan. Kiedy Weszła spóźniona Małgorzata, powitali ją Zdzisław, Teresa, Gosia i Wiesław. Dużo później, szukając grupy, w której mogłaby wziąć udział, zawitała do nas po raz pierwszy Wioleta.

Jan odtworzył audycję Głosu Ewangelii, autorstwa Henryka Dedo i Magdy Balcerak pt. "Źle wystartowałem"

Po wysłuchaniu historii chłopaka, Jan spytał nas, co utkwiło nam w pamięci i czego moglibyśmy nauczyć się z tego świadectwa. To kilka naszych odpowiedzi:
- Każdy ma swój czas
- Nie wolno oceniać innych
- Trzeba zawołać do Boga
- Stół z przekąskami i herbata, jako zachęta dla ludzi zagubionych i szukających Boga
- Świat nie ma nic do zaoferowania

Później Jan kontynuował rozważania o tolerancji, które rozpoczęliśmy w zeszłym tygodniu.
Możemy rozważać tolerancję w stosunku do światopoglądu, wiary, upodobań, moralności, sposobu ubierania się, systemu politycznego, pochodzenia społecznego i innych, które są ustalone przez człowieka. Nie da się natomiast dyskutować z prawami fizyki, jak np. prawem ciążenia, które jest uniwersalne i dotyczy każdego mieszkańca Ziemi. Podobnie nie powinno się godzić na głupstwa, które mówią inni ludzie, bo jedno jest źródło mądrości.

Ewangelia Jana 14, 6 
Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie. 

Ewangelia Jana 17, 17 
Poświęć ich w prawdzie twojej; słowo twoje jest prawdą. 

1 List do Kolosan 1, 15 – 17 
On jest obrazem Boga niewidzialnego, pierworodnym wszelkiego stworzenia, ponieważ w nim zostało stworzone wszystko, co jest na niebie i na ziemi, rzeczy widzialne i niewidzialne, czy to trony, czy panowania, czy nadziemskie władze, czy zwierzchności; wszystko przez niego i dla niego zostało stworzone. On też jest przed wszystkimi rzeczami i wszystko na nim jest ugruntowane, 



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz